Au încălcat ordinul lui Becali? Patronul FCSB i-a spus ”La revedere”, dar a fost introdus după pauză în meciul cu Botoșani

Billel Omrani a început meciul cu FC Botoșani din postura de rezervă după ce a fost criticat de Gigi Becali.

Chiar și așa, fostul atacant de la CFR Cluj a fost introdus înainte de startul reprizei secunde, în locul lui Andrei Cordea, pentru a aduce un plus în compartimentul ofensiv al vicecampioanei.

După înfrângerea suferită cu CFR Cluj în etapa precedentă, scor 0-1, Gigi Becali a spus că Omrani va pleca în vară de la FCSB.

„Omrani deja nu mai… cam la revedere cu el! A pierdut toate mingile. Asta e, o să plece în vară și cu asta basta. Poate asta vrea, să rămână tot timpul liber. Poate asta-i place lui.

Am zis că e mai atacant decât David Miculescu. Și Cordea a fost mort, trebuia să joace Miculescu în dreapta, Cordea n-a avut nicio realizare”, a spus Gigi Becali la Prima Sport.