Dan Petrescu l-a „citit” pe Mihai Pintilii! Ce crede că se va întâmpla cu Edjouma și Omrani la meciul cu CFR

Dan Petrescu (55 de ani) a susținut conferința de presă dinaintea meciului dintre CFR și FCSB, programat duminică, de la ora 21:00

Dan Petrescu a răspuns imediat când a fost întrebat despre situația lui Edjouma și Omrani, doi fotbaliști despre care se spunea că nu vor evolua cu CFR. Antrenorul crede că ambii jucători vor fi folosiți de Mihai Pintilii și crede că francezul va începe meciul din primul minut.

S-a scris că Edjouma va fi transferat la Ferencvaros, în timp ce despre Omrani s-au vehiculat informații că nu va fi inclus în lotul care se va deplasa la Cluj din cauza autogolului său din etapa precedentă. Mihai Pintilii va fi împiedicat să folosească serviciile lui Joyskim Dawa și Florinel Coman, care sunt suspendați pentru meciul cu CFR.

(n.r. Omrani nu va face deplasarea) Din câte se pare, se află aici, deci va fi inclus în lotul de mâine. S-a speculat atât despre Edjouma, cât și despre Omrani. Amândoi vor fi în lot. Nu se știe dacă vor începe meciul, dar Dan Petrescu crede că Edjouma va juca de la început, iar Omrani va fi rezervă și va intra în repriza a doua.

(n.r. de cine se teme echipa de la FCSB) De toată echipa. Este o echipă foarte bună, cu jucători foarte talentați, care pot învinge oricine, nu doar în România, ci și în Europa, totul depinzând de forma de zi cu zi, a spus Dan Petrescu.

Gigi Becali nu acceptă un eșec în fața CFR-ului Patronul FCSB-ului crede că, în cazul unei înfrângeri la Cluj, elevii lui Mihai Pintilii ar putea să renunțe la șansa de a câștiga titlul în acest sezon.

„Orice este posibil. Un rezultat egal ar fi satisfăcător, ne-ar ajuta. Dacă pierdem, ne facem 12 puncte în minus și 6 puncte diferență în play-off. Nu mai poți spera la titlu. Te gândești doar la competițiile europene ulterioare”, a declarat Gigi Becali.