Darius Olaru a spus ce i-a ajutat să câștige derby-ul cu Dinamo

FCSB a câștigat partida cu Dinamo, scor 2-0, ce a contat pentru etapa a 13-a din SuperLigă, ce a putut fi urmărită ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Primul gol al meciului a fost înscris de Daniel Bîrligea, printr-o execuție de excepție, în minutul 26, iar Musi a stabilit scorul final la 2-0, în minutul 90+3.

Darius Olaru: „Experiența noastră a făcut diferența în obținerea acestei victorii.”
După acest rezultat de pe Arena Națională, FCSB urcă pe locul 6, cu 19 puncte, în timp ce Dinamo se află pe locul 7, cu 18 puncte.

La finalul meciului, Darius Olaru a comentat victoria împotriva lui Dinamo, precum și momentul schimbării sale în minutul 82, când a fost înlocuit de Edjouma.

„Acesta este primul obiectiv să prindem play-off-ul. Nu ne gândeam la începutul campionatului că vom ajunge abia acum pe loc de play-off. Ne bucurăm că am câștigat în derby.

Îmi vine să cred că am ajuns la atâtea victorii, știu cât lucrăm, ce facem la antrenament, era momentul.

Eu cred că prin experiență am câștigat. Am reușit să marcăm prin ocaziile avute, chiar dacă nu am avut și noi multe situații. Experiența acumulată și în Europa, în ultimii ani, nu doar în campionat a contat.

Am avut o lovitură, o am de la meciul cu PAOK, am căzut pe ea și nu am vrut să risc, sunt ok.

Am fost supărat pentru faza din prima repriză, Olsen mi-a spus că nu m-a văzut, dar el când m-a călcat a fost ceva mai puternic, arbitrul mi-a spus că nu m-a văzut. Am primit iar cartonaș galben. Înainte de meci mi-a spus că sunt căpitan și pot să vorbesc cu el, de asta am vrut să-i zic. Am vorbit pe un ton bun.

Mă simt bine, pe moment îmi doresc să intru în ritm, pe parcurs parcă obosesc, dar cred că este mental.

Pur și simplu a respins mingea fundașul lor, nu pot să-l notez ca un assist, este meritul lui.

Îmi doresc să câștige cu Rangers, au forța să înregistreze un rezultat bun. Le țin pumnii!„, a declarat Darius Olaru, la flash-interviu.