Darius Olaru, în lacrimi la finalul partidei dintre FC Voluntari și FCSB! Mihai Pintilii a încercat să-l consoleze

Darius Olaru (24 de ani) a văzut un cartonaș galben în ultimele minute ale partidei dintre FC Voluntari – FCSB, 1-2, și urmează să fie suspendat pentru runda viitoare.

Bucureștenii vor primi vizita celor de la Universitatea Craiova, confruntare ce se va disputa duminică, de la ora 20:00, în DIRECT pe Digi Sport 1.

Darius Olaru, suspendat pentru meciul FC Voluntari – FCSB 1-2

Mijlocașul a avut un gest de neînțeles chiar în ultimele secunde ale prelungirilor, când a aruncat mingea în încercarea de a trage de timp. Arbitrul nu a rămas impasibil și l-a sancționat pe jucătorul FCSB-ului, care lipsește de la partida cu oltenii.

Olaru a fost surprins după fluierul final al meciului când nu a mai putut face față emoțiilor și a izbucnit în lacrimi. Mihai Pintilii a încercat să discute cu fotbalistul său, însă nu a putut să-l calmeze pe acesta, care gesticula nervos în drum spre vestiare.

Precedentul Octavian Popescu

Bucureștenii au mai „pățit” ceva asemănător în runda trecută, când au învins pe CFR Cluj, 1-0.

Atunci Tavi Popescu a primit un cartonaș galben inutil care l-a lăsat pe bară pentru confruntarea cu FC Voluntari.

Atacantul a primit avertismentul care i-a atras suspendarea în momentul în care nu mai era pe teren și fusese înlocuit pe Mihai Pintilii.