David Miculescu a avut un mesaj pentru Gigi Becali, după ultimul meci din 2022 pentru FCSB

FCSB a încheiat anul 2022 cu o victorie, 1-0 cu FC Botoșani, pe Arena Națională, în etapa cu numărul 21 din Liga 1. „Roș-albaștrii” se află pe locul trei în clasament.

David Miculescu visează să câștige titlul cu FCSB în 2023: „Sper să nu dezamăgesc patronul”

Florinel Coman a înscris în minutul 78, cu un lob peste portar, după pasa genială a lui Octavian Popescu.

FCSB este pe podiumul Ligii 1, dar are același număr de puncte precum Rpaid și Universitatea Craiova.

• Următorul meci pentru “roș-albaștri” este programat pe 21 ianuarie 2023.

David Miculescu (21 de ani) a declarat că marele său vis pentru anul 2023 este să câștige campionatul cu FCSB.

Jucătorul venit de la UTA Arad i-a mulțumit patronului Gigi Becali pentru încrederea acordată.

„Este o victorie foarte importantă, pentru că am ajuns pe locul trei. Pauza este una meritată, care ne va ajuta foarte mult. Sper să revenim cu o serie de victorii.

Bineînțeles, puteam să dau mai mult, să-mi ajut mai mult echipa. Dar anul 2023 sper să fie unul bun pentru mine. Nu mi s-a părut foarte dificil să mă adaptez, nu sunt un copil. Pe mulți jucători îi știam, mi-a fost ușor.

Patronul pune o presiune, dar mă bucur, pentru că îmi dă încredere, sper să nu-l dezamăgesc și atât. Vreau să iau campionatul cu Steaua (n.r. – FCSB), ar fi ceva foarte frumos”, a spus David Miculescu.