Deian Sorescu, replică pentru Gigi Becali: ”E normal să nu dau randamentul de la Dinamo!”

Universitatea Craiova a remizat cu FCSB, scor 1-1, în etapa cu numărul 26 din Liga 1.

Fotbalistul Deian Sorescu, care a ajuns în această iarnă la echipa roș-albastră, a afirmat că este trist din cauza faptului că FCSB a pierdut victoria în ultimele minute ale meciului.

Cu toate acestea, fostul jucător al lui Dinamo este convins că FCSB va reveni mai puternică.

Întrebat despre declarațiile făcute de Gigi Becali, care a spus că fotbalistul trebuie să joace ca la Dinamo, Deian Sorescu a declarat că este normal să nu aibă același randament ca la echipa alb-roșie, având în vedere că joacă pe o poziție diferită.

Am muncit, am făcut un meci bun, am înscris destul de repede, am avut ocazii și înainte de a marca. Păcat, a fost un meci bun pentru noi, dar asta e. Când nu reușim să dăm al doilea gol, se întâmplă să luăm gol în minutul 90.

Nu știu ce ne lipsește. Staff-ul va găsi problema și o vom rezolva. E păcat, ne afectează pentru că am pierdut două puncte acum și la meciul cu Farul, puncte care erau foarte importante pentru noi.

Nu, e normal când schimbi echipa. E alt sistem, ai alte planuri. Era normal să am nevoie de timp să mă acomodez. Nu sunt supărat deloc. Sunt alături de echipă. Și dacă joc și dacă nu, îmi susțin echipa oriunde aș fi.

Cu siguranță, doar că am altă poziție și e normal să nu dau randamentul de la Dinamo. Acolo aveam șansa de a marca. Aici joc pe o poziție care îmi place și încerc să aduc un plus echipei.

E supărare, dar suntem un grup unit, tânăr, și va trebui să uităm repede. De luni va trebui să ne concentrăm pentru următorul meci. Eu consider că m-am adaptat”, a spus Deian Sorescu la finalul meciului.