Discuție savuroasă între Becali și Dragomir! „Ai schimbat foarte bine!” Cum i-a răspuns patronul FCSB

Dumitru Dragomir a dezvăluit o discuția pe care a avut-o cu Gigi Becali la o zi după victoria obținută de FCSB în fața celor de la CFR Cluj, scor 0-1.

Fostul președinte al Ligii Profesionale de Fotbal a declarat că l-a felicitat pe Gigi Becali pentru modificările făcute în timpul meciului cu CFR Cluj, iar patronul FCSB a răspuns încrezător, afirmând că este curios ce va scrie presa despre mutările istețe efectuate.

„Uite acum m-am despărţit de Gigi Becali, de vreo oră, aşa. A venit la şantier ca să rezolvăm cu un drum. A fost într-un trening frumos, aşa. Şi i-am zis: «Bă, îmbracă-te!». El mi-a zis: «Eu? Sunt very strong (n.r. foarte puternic)».

Era fericit, l-am şi felicitat pentru rezultat: «Felicitări că n-ai mai schimbat în minutul 20!». La care el: «Eh, să vedem ce mai zice presa acum!». Chiar este savuros.

«Bă, am făcut schimbări bune!». Eu i-am zis, perfect chiar. Şi la timp. El zicea că ce o să mai zică presa, că n-a schimbat înainte de pauză. Era tare bucuros. A jucat bine echipa.

Şi prima repriză şi a doua. Am zis că se bat cele patru la campionat. Dar să ştiţi că eu m-am aşteptat, cu terenul. Ăştia erau mici, zburdau. Ceilalţi, malaci, înotau în ghete”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Fanatik.

Dragomir, impresionat de Tavi Popescu

Octavian Popescu, aripa stângă a celor de la FCSB, l-a impresionat pe Dumitru Dragomir cu evoluția sa din meciul cu CFR Cluj.

„Cine le-a dat crampoane adecvate terenului îngheţat, a fost băiat deştept. Ăia erau elefanţi pe patine. Dacă era desfundat, era altceva. Aşa, ăştia mici au zburdat. Iar ăla, ce fotbalist e. I-am şi zis lui Gigi de Octavian Popescu. Ce pasă a putut să dea la gol, formidabil”, a mai spus Dragomir.

• 4 milioane de euro este cota de piață a lui Tavi, potrivit transfermarkt.com

FCSB nu va avea sprijinul lui Octavian Popescu în următoarea etapă, la partida cu FC Voluntari, deoarece acesta a fost suspendat din cauza acumulării de cartonașe galbene. Octavian Popescu a jucat 36 de meciuri pentru FCSB în acest sezon, reușind să marcheze 2 goluri și să ofere 7 pase decisive.