Dorința lui Dan Șucu: ”Doamne, ce mult mi-ar plăcea să o batem pe FCSB”

Rapid București a remizat cu Universitatea Craiova pe stadionul ”Ion Oblemenco” din Bănie, în etapa cu numărul 29 din sezonul regular al Superligii României.

Giuleștenii s-au mulțumit cu un singur punct în meciul de pe terenul echipei de acasă, și acum sunt la o distanță considerabilă de liderul FCSB în clasament. Rapid ocupă poziția secundă, având acumulat 52 de puncte, în timp ce echipa vicecampioană s-a instalat confortabil pe primul loc, cu 64 de puncte.

După meciul Universitatea Craiova – Rapid, Dan Șucu a exprimat dorința sa puternică de a învinge FCSB-ul. Acționarul majoritar al giuleștenilor a discutat cu jurnaliștii prezenți la stadion și și-a subliniat speranța pentru o victorie împotriva echipei rivale.

În ultima etapă a sezonului regulat, Rapid se va confrunta cu liderul Superligii sâmbătă, 9 martie, pe Arena Națională, de la ora 20:00.

”Știam că vom întâlni o echipă foarte puternică, am venit cu gândul să învingem. A fost un meci care pe care, din păcate rezultatul avansează mai mult FCSB-ul. Nu sunt specialist în arbitraj. Doamne, ce mult mi-ar plăcea să batem sâmbătă”, a spus Dan Șucu, potrivit DigiSport.

Universitatea Craiova – Rapid București 1-1

Alex Mitriță a deschis scorul în minutul 30, în urma assistului provenit de la Nicușor Bancu. Jakub Hromada (minutul 49) a restabilit însă egaliatea în repriza secundă, în urma pasei decisive primite de la Ermal Krasniqi.

În urma remizei, Universitatea Craiova rămâne pe locul patru cu 46 de puncte, în timp ce Rapid București se află pe poziția a doua cu 52 de puncte.