Dumitru Dragomir recomandă un jucător de la FCSB la Rapid

Rapid este tot mai departe de locurile pentru cupele europene, dar a mai primit încă o lovitură de proporții.

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a sugerat ca Rapid să-l ia pe Andrei Vlad de la FCSB, considerând că ar fi un adițional valoros pentru echipa din Giulești, după plecările notabile din ultimul an.

„Să fiu în locul lui Vlad, n-aș mai sta! Rapidul pe ăsta să-l ia, dacă vrea portar bun!”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.ro.

În acest sezon, Andrei Vlad a prins trei meciuri pentru cei de la FCSB, toate în Cupa României. Un singur meci s-a încheiat fără gol încasat din partea portarului de rezervă al liderului din Superligă.

Potrivit site-ului de specialitate Transferamarkt, Vlad ar mai avea contract cu FCSB până în vara anului 2024.

Farul s-a impus cu 3-1 împotriva lui Rapid într-un meci în care Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 40. Albion Rrahmani a restabilit egalitatea în minutul 45+4 cu un penalty exemplar, dar în actul secund Farul a preluat controlul. Luca Andronache a adus din nou în avantaj campioana en-titre în minutul 67, iar apoi Amine Benchaib a stabilit scorul final, înghețând tabela de marcaj la 3-1 în minutul 69.