E un sacrificiu, nu trebuia să joace. Jucătorul de la FCSB care nu trebuia să joace în meciul cu Sepsi

FCSB a câștigat meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe de pe Arena Națională din etapa cu numărul 25 a Superligii României, scor 1-0.

Singurul gol al meciului a fost înscris de Alexandru Băluță, din pasa lui Baba Alhassan, în prima repriză. FCSB rămâne neînvinsă în acest sezon și și-a consolidat poziția de lider în clasament cu victoria. Cu toate acestea, Mihai Stoica a dezvăluit că Florinel Coman, considerat cel mai bun fotbalist al echipei în acest sezon, nu ar fi trebuit să joace din cauza stării sale de sănătate. Stoica a menționat că Coman s-a confruntat cu probleme fizice din cauza unei răceli și că acesta nu ar fi trebuit să fie inclus în echipă. Coman a avut dificultăți și în timpul meciului, fiind limitat în efortul fizic pe care îl putea depune.

„Coman nu trebuia să joace. E de 5 zile pe un antibiotic puternic. La meciul cu Farul a intrat și a făcut-o bine, dar era boala la început și încă mai avea energie. Acum nu a putut să învingă și antibioticul și n-a putut să alerge. Sunt probleme la mai mulți, dar nu vreau să discut despre asta. Nici Ștefănescu n-a venit pentru că are gripă.

Coman, dacă era bine, în minutul 2 era 1-0. S-a sufocat, nici la încălzire nu prea arăta bine. Am zis că mai bine e să înceapă decât să intre pe parcurs și să nu poată juca. El a insistat să joace. Avem și un medic foarte bun și a consultat și specialiști. Ni s-a spus că nu riscă nimic, doar că nu va putea face efort, ceea ce s-a dovedit. Au mai fost și alții răciți, dar nu cum a fost Coman”, a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.