Elias Charalambous după 1 la 1 cu U Cluj: ”Hai să fim sinceri!”

FCSB – U Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Alexandru Musi a deschis scorul în minutul 51 cu un șut superb, iar Dan Nistor a egalat în minutul 57, stabilind scorul final.

Elias Charalambous: ”Azi am fost foarte înceți. Am pierdut multe mingi!”

La scurt timp după fluierul final, Elias Charalambous, în vârstă de 43 de ani, a oferit prima reacție. Antrenorul FCSB s-a declarat dezamăgit de prestația jucătorilor săi, care veneau după două victorii categorice, 3-0 cu Corvinul Hunedoara și 7-1 cu Virtus.

”Am spus înaintea meciului că vrem să începem cu o victorie. E un prim meci. Avem lucruri de corectat. Nu am fost în cea mai bună formă. Azi am fost foarte înceți. Am pierdut multe mingi. Am avut șanse mari să marcăm. Nu am jucam cum trebuia. Hai să fim sinceri.

Luăm meci cu meci. Mă știți. Nu facem înmormântări când nu câștigăm. O să luptăm. Apoi vom avea timp să ne gândim la restul meciurilor. A fost situația în care am făcut penalty. Nu am fost relaxați. Nu am jucat cum trebuia. Asta a fost!”, a declarat Elias Charalambous, la flash-interviu.