FC Botoșani – FCSB următorul meci din liga 1, tot ce trebuie să știi înainte de meci.

Mai jos vor fi noutățile:

Update: 24:11:2022 – Botoșani are un nou antrenor. Mihai Ciobanu este noul antrenor! Mai multe detalii aici -> La alții se poate, numai la FCSB nu.

Update: 24:11.2022 10:00 – Stadionul pe care ar urma să se joace meciul e alb. La Botoșani e frig și a nins puțin. Nici in ziua meciului vremea nu se anunță prea bună.

Fcsb vine după două victorii frumoase în liga 1, jucătorii au moralului ridicat iar echipa ros – albastră pleacă cu prima șansă.

Liga 1 a intrat în pauză pe durata fazei grupelor Cupei Mondiale, dar se va relua la finalul acestei luni.

Unul dintre primele meciuri este FC Botoșani – FCSB, programat pe 1 decembrie, de la ora 19:00, în direct la Digi Sport 1. Cu o săptămână și jumătate înainte de meci, iarna și-a intrat în drepturi în orașul din Moldova.

FC Botoșani și FCSB se întâlnesc de trei ori în decembrie
După meciul de pe 1 decembrie, cele două echipe se vor întâlni și pe 7 decembrie, și pe 19 decembrie.

Primul joc, cel de peste nici trei săptămâni, este restanță a etapei a șasea, când FCSB a primit amânarea pentru cupele europene, în timp ce partida din 7 decembrie este din grupele Cupei României.

FCSB are nevoie de puncte pentru a rămâne pe play off în liga 1, și pentru a trece de grupe în cupa României.

Vă reamintesc că unul din meciurile jucate în cupă FCSB îl va boicota trimițând rezervele pe teren. Mai multe detalii aici -> Fcsb, mizează doar pe campionat. Va trimite echipa a 3-a în meciul cu Botoșani. Cum se poate califica fcsb in sferturile cupei?

Fcsb se află pe locul 6 în campionat iar Botoșani pe locul 12, cu toate astea diferența între cele două echipe este de doar 6 puncte.

Pe bancă FCSB-ului probabil va sta tot Mihai Pintilii chiar dacă nu dețin licență.. după plecarea lui Nicolae Dică FCSB nu a reușit să își găsească un antrenor în această pauză competițională.