FCSB a reclamat o fază din meciul cu CFR: ”La Mazilu, penalty. La noi nu a mai fost” + Târnovanu i-a criticat pe clujeni

FCSB a obținut un punct la Cluj, 1-1 cu CFR, iar Ștefan Târnovanu (22 de ani) a transmis că echipa sa trebuia să beneficieze de o lovitură de la 11 metri.

Faza amintită de Ștefan Târnovanu a fost în finalul primei reprize, când David Miculescu a ajuns la o centrare și, după ce a șutat, a fost doborât în careu.

Ștefan Târnovanu: ”La noi, nu a mai fost penalty”

Ștefan Târnovanu susține că faza este foarte similară cu una din Farul – Universitatea Craiova 3-2, cu Adrian Mazilu faultat de Basilio Ndong, intervenție pentru care constănțenii au primit penalty.

M-am uitat aseară la meci la Farul, la Mazilu a fost penalty. La noi, la aceeași fază cu Miculescu, nu a mai fost penalty. Până la urmă, rezultatul este echitabil, dar eu voiam să câștig”, a spus Ștefan Târnovanu.

În același timp, Ștefan Târnovanu a criticat jocul CFR-ului.

Am început foarte slab, n-am reușit să ieșim din propria jumătate. După gol, am echilibrat balanța și, în a doua repriză, probabil că și cei de la CFR s-au mulțumit, au jucat în stilul lor, au tras de timp un milion de ani, au stat cinci minute la un aut… Dacă ei așa vor, sper din tot sufletul să câștigăm toate meciurile și să fim campioni”, a transmis Ștefan Târnovanu.