FCSB 2 – 0 Chindia Târgoviște, LIVE TEXT. FCSB înscrie din penalty

Final de meci. FCSB câștigă cu 2 la 0 și urcă până pe locul 3 în clasament

Live text:

Minutul 90:00 – Meciul va fi prelungit cu doar 2 minute

Minutul 89:00 – Ocazie pentru Chindia, cooper trimite pe poartă din careul mic dar apără Vlad.

Minutul 85:00 – Intrăm în ultimele 5 minute. Nici nu cred că se mai poate schimba în privința victoriei

Minutul 80:00 – intrăm în ultimele 10 minute. Victoria pare asigurată pentru fcsb

Minutul 76:00 – Schimbare la chindia.

Minutul 73:00 – Gooool omrani . Chindia 2 – 0 FCSB. Golf fix când nu se aștepta nimeni. FCSB pare să fie câștigătoare în această seară.

Minutul 71:00 – Multe tatonări, faulturi mici, dar nimic spectaculos. Meci destul de plictisitor.

Minutul 65:00 – schimbare pentru chindia. Fără faze importante în această repriză

Minutul 53:00 – Galben pentru Cordea. Se cam încing spiritele pe teren

Minutul 51:00 – fără mari ocazii în acest început de repriză a doua.

Se reia meciul. Începe repriză a doua.

FINALUL PRIMEI REPRIZE. CHINDIA 0 – 1 FCSB, MECI PE UN TEREN HORROR.

Minutul 45:00 + 5:00 – lovitură liberă a fost executat cu un șut peste poartă.

Minutul 45:00 + 3:00 – Lovitură liberă din preajma careului pentru Chindia.

Minutul 45:00 – 6 minute de prelungire se arată de la margine.

Minutil 42:30 – Negruț cere penalty după ce cade în careu. Nu se acordă nimic. Chindia pare să domine sfârșitul primei reprize.

Minutul 40:20 – vede galben și Miculescu.

Minutul 40:00 – Fault făcut de Negruț. Primește galben.

Minutul 35:00 – ocazie mare pentru Edjouma care reia cu capul puțin pe lângă bară.

Minutul 34:00 – Iese Daniel Popa intră Couper.

Minutul 33:00 – Daniel Popa cere schimbare. Nu mai poate continua. Ar însemna a 3-a schimbare în primele 33 de minute

Minutul 30:00 – Popa, jucătorul chindie pare accidentat după un duel cu Dawa. Terenul face multe victime.

Minutul 25:30 – prima ocazie a chindiei dar apără fără emoții Vlad. Chindia nu pare amorțită după golul primit

Minutul 24:00 – Goooooool FCSB. Radunovici înscrie pentru 1 la 0 din penalty

Minutul 21:00 – Penalty pentru FCSB. Să vedem dacă va fi gol. David Miculescu e faultat in careu

Minutul 19:00 – multe oase greșite și din cauza terenului care e într-o stare foarte proastă.

Minutul 17:00 – Darius Olaru, transportat la spital în ambulanță. Pare o accidentate destul de grava

Minutul 15:00 – fără mari ocazii până în acest moment. Ambele echipe își doresc victoria și sunt motivate să câștige. Galeria FCSB domină fundalul

Minutul 11:00 – ocazie pentru Dawa, ratează din colțul careului mic.

Minutul 9:00 – Darius Olaru și Compagno sunt accidentați. Posibil să fie probleme și joi la meciul cu CFR

Minutul 3:00 – schimbare pentru FCSB. Oaidă in locul lui Olaru și Miculescu în locul lui Campagno.

Minutul 2:00 – o ciocnire între Compagno și drăguș, să vedem dacă vor continua.

Minutul 0:00 – a început meciul

Vom nota fazele importante și într-un live text.

Vrei să vezi meciul live? Află aici cum dacă ai cartelă Orange prepay sau abonament la Digi mobil.

Cum sa vezi live meciurile FCSB-ului? Click aici

FCSB va întâlni în această seară pe Chindia Târgoviște, echipă antrenată de Toni Petrea. Toni Petrea se simte încrezător, Leo Strizu noul antrenor al FCSB-ului a declarat că se așteaptă la un meci greu pentru că Toni Petrea cunoaște foarte bine echipa Roș – albastră.

Toni Petrea ,,Știu ce slăbiciuni au jucătorii,,.

Antrenorul vicecampioanei se teme de Toni Petrea. ,,Vom avea un meci greu,,

FCSB se află în acest moment pe locul 4 în campionat, iar Chindia Târgoviște pe locul 11, clar echipa Roș Albastră este favorită și pleacă cu prima șansă și datorită lotului.

FCSB e neînvinsă după această pauză competițională, după plecarea lui Dică echipa a fost preluată de Mihai Pintilii care a reușit să o ducă până în play off.

Meciul va fi transmis pe DigiSport 1 la ora 20:30.

În meciul de la Ploiești, echipa bucureșteană nu se poate baza pe Ștefan Târnovanu, titular în mod normal în poartă. Goalkeeper-ul adus de la Poli Iași nu este nici măcar în lot, astfel că absența este, probabil, cauzată de o problemă medicală.

Ștefan Târnovanu nu e în lot pentru Chindia – FCSB. Andrei Vlad, titular

În locul lui Ștefan Târnovanu, în poartă este trimis Andrei Vlad, care nu a mai fost titular la un meci de Liga 1 de mai bine de nouă luni, din 3 martie, de la meciul cu FC Argeș în care a gafat grav în prima parte și a fost schimbat la pauză. În acest sezon, Andrei Vlad a apărat de două ori, cu UTA și Oțelul, în Cupa României.

Rezervă de portar la FCSB este Răzvan Ducan, titular joi în Cupă cu FC Botoșani.

De asemenea, nici Florinel Coman nu apare pe foaia de joc a FCSB-ului pentru meciul cu Chindia. Căpitanul echipei bucureștene a evoluat în partea a doua a jocului cu CS Mioveni de runda trecută și a reușit să marcheze. În precedentul joc, de la Botoșani, Florinel Coman nu a făcut parte din lot.