FCSB s-a despărțit de un jucător după înfrângerea cu Farul: „A reziliat contractul!” Dezvăluirea lui Mihai Stoica

Gruparea „roș-albastră” a pierdut confruntarea din etapa cu numărul 23 din Superligă, scor 2-3.

FCSB a ratat, astfel, șansa de a se apropia de liderul CFR Cluj și i-a dat posibilitatea Farului Constanța să revină, cel puțin pentru moment, în vârful clasamentului din Superligă.

Rachid Bouhenna a venit la FCSB în vara anului 2022 gratis, de la CFR Cluj, însă a bifat doar patru apariții pentru gruparea „roș-albastră” în această stagiune de Superligă.

„Bouhenna a reziliat contractul, a devenit jucător liber”, a spus oficialul FCSB, potrivit Orange Sport.

Algerianul a mai evoluat de-a lungul carierei sale pentru CFR Cluj, Sepsi OSK, Dundee United, MC Algiers, CS Constantine, AFC Compiegne, RE Bertrix, Doncaster și CS

FCSB – Farul Constanța 2-3

Andrei Cordea a deschis scorul imediat după pauză (minutul 47), dintr-o acțiune de vis creată de Florinel Coman. Denis Alibec a restabilit, ulterior, egalitatea executând o lovitură liberă în mare stil (minutul 56).

Finalul a fost categoric al Farului. Omrani a respins o minge în mod eronat, iar Șut a deviat în proprie poartă (minutul 90+5). Borza a prins, un singur minut mai târziu, un interior fantastic și l-a executat pe Târnovanu.

Trupa de la nivelul mării a reîntors, în acest sens, soarta meciului și a plecat din confruntarea de pe Arena Națională cu toate cele trei puncte revenind, cel puțin temporar, pe prima poziție în clasamentul Superligii.