Gică Popescu n-a avut milă de FCSB: „Cu tot respectul, dar jumătate din rezultat i se datorează lui”

FCSB a învins-o pe CS Universitatea Craiova, scor 2-1, în runda cu numărul 6 a play-off-ului SuperLigii. Gică Popescu, președintele liderului Farul, crede că rezultatul este unul norocos și i se datorează în mare măsură lui Ștefan Târnovanu.

FCSB a șutat prima dată pe poartă în minutul 44, chiar la golul marcat de Andrea Compagno. În partea secundă, oltenii au presat, dar s-au lovit de intervențiile portarului Ștefan Târnovanu. Gică Popescu a criticat jocul prestat de vicecampioană.

Gică Popescu, după CS Universitatea Craiova – FCSB: „Rezultatul se datorează jumătate portarului”

„Meciul nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor, mă așteptam la altceva, la mai multe faze de poartă. În prima repriză au fost două faze, bara lui Markovic. Singurul șut pe poartă a fost tot al lui Markovic.

FCSB a fost pur și simplu inexistentă. A fost prima dată când a ajuns la poartă, atunci a marcat. FCSB a dat dovadă de mult pragmatism și de noroc în această seară.

Rezultatul se datorează jumătate portarului Târnovanu. Cu tot respectul pentru FCSB, a făcut un meci foarte slab, dar l-a câștigat”, a spus Gică Popescu la Prima Sport.

Gică Popescu simte presiunea celor de la FCSB. Cu 4 etape rămase de disputat, bucureștenii s-au apropiat la 3 puncte de liderul Farul.