Gigi Becali, noi acuzații la adresa lui Kyros Vassaras. ”Cum poți să arăți imagini trucate?”

FCSB a pierdut derby-ul cu Rapid, scor 1-2, din etapa cu numărul 15 din SuperLigă.

Vicecampioana României a fost condusă din minutul 45+2 cu scorul de 0-2, după ce Papeau și Iacob au marcat pentru formația giuleșteană. Roș-albaștrii au reușit să reducă din diferență prin Dawa, în minutul 65.

Gigi Becali îl acuză pe Kyros Vassaras că a prezentat imagini trucate

Gigi Becali a lansat noi acuzații la adresa lui Kyros Vassaras, președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor. Finanțatorul FCSB-ului susține că Vassaras a prezentat imagini ”trucate” cu henț-ul comis de Alexandru Pantea în meciul cu UTA, 1-2.

”Influențează ori neștiința, ori orgoliile. Poate arbitrilor nu le convine o declarație. Poate îi influențează asta. Vassaras a scos o fază trucată pe aparaturi că mingea atingea mâna lui Pantea. Cum poți să arăți o fază trucată? Acum pot să fac și eu cu Inteligența Artificială.”, a declarat Gigi Becali în conferința de presă de la palat.