Gigi Becali, revoltat de arbitraj: “Încearcă iar să ne fure”. Ovidiu Hațegan, luat la țintă

Gigi Becali a criticat arbitrajul de la meciul FCSB – Universitatea Craiovascor 1-1, în etapa cu numărul 26 din Liga 1

Gigi Becali: “Le e frică arbitrilor să dea o decizie în favoarea noastră”

Malcom Edjouma a deschis scorul în minutul doi. În minutul 90+1, Elvir Koljic l-a forțat pe Iulian Cristea să trimită mingea în propria poartă.

În minutul 43, arbitrul Adrian Cojocaru a decis să-l elimine pe Basil Ndong (Universitatea Craiova) pentru un fault asupra lui David Miculescu (FCSB), la marginea careului.

După consultarea sistemului VAR, eliminarea a fost anulată, întrucât a fost semnalat un ofsaid la David Miculescu.

Gigi Becali, finanțatorul „roș-albaștrilor”, a criticat această decizie și l-a luat la țintă pe Ovidiu Hațegan, cel care a fost arbitru VAR.

“Anul trecut am avut un gol valabil cu Voluntari, ofsaid, n-am luat campionatul. Arbitrii l-au furat! Acum încearcă iar. N-a fost ofsaid, s-a tras linia, jucătorul Craiovei era puțin mai în față. Cică umărul lui David (Miculescu), care umăr, mă? Nu era mai în față decât piciorul.

Cum să faci asemenea mizerii? A fost și aut de poartă la cornerul ăla. N-a fost gol. Vedeți, cum ne-au luat două puncte.

Nu neapărat arbitrii sunt problema, ci oamenii din jur, care influențează. Le e frică arbitrilor să dea o decizie în favoarea lui Becali. Cojocaru a dat cartonaș roșu acolo. Dar Hațegan a făcut tiki-tiki în pantaloni, la VAR. El a zis “Dom’le, să intervin”. Cum să inventezi ofsaid? Dacă faci tiki-tiki, lasă-te de arbitraj!”, a spus Gigi Becali.