Gigi Becali schimbă iar sistemul de joc la FCSB? „La revedere!” Anunțul făcut de Gigi Becali, a doua zi după CFR – FCSB 2-2

CFR Cluj şi FCSB au terminat la egalitate, 2-2 (1-0), duminică seara, în Gruia, într-un meci din etapa a 9-a a SuperLigii.

Echipa antrenată de Dan Petrescu a condus cu 2-0, datorită golurilor marcate de Louis Munteanu (minutele 36 și 49), ambele venind din pasele lui Simao Rocha.

Alexandru Băluță (minutul 59) a redus din diferență, profitând de o greșeală a lui Simao, iar FCSB a egalat prin Joyskim Dawa (minutul 87), după ce portarul Mihai Popa a scăpat mingea în urma unui șut al lui Octavian Popescu.

Gigi Becali (66 de ani) a dezvăluit ce modificări tactice va introduce la echipă după meciul de la Cluj.

„Prima repriză nu mi-a plăcut deloc, trebuia să ne dea vreo 3 (n.r. goluri). N-am jucat nimic. Parcă n-am jucat nimic nici noi, nici ei, parcă zici că erau două echipe care nu știau fotbal.

În a doua repriză, a existat numai o echipă pe teren, până se aliniază lucrurile. Stai să vedem, că vine acum și Bîrligea în teren. Nici nu știm ce o să fie, dar acolo o să fie el sigur, atacant.

Nu știm pe stânga și pe dreapta pe cine vom pune. La mijloc sunt clar Tănase și Olaru, nu mai jucăm cu doi închizători. În Europa, ne apărăm noi cu doi închizători, dar în România, la revedere!”, a declarat Gigi Becali.