Farul Constanța a câștigat confruntarea cu FCSB, scor 2-3, după un final de meci de infarc.

Constănțenii erau conduși cu 2-1 în minutul 90+4 al meciului, însă au reușit în următoarele două minute să marcheze două goluri și să câștige confruntarea.

FCSB a deschis scorul prin Andrei Cordea (47′), imediat după pauză, dar echipa antrenată de Gheorghe Hagi a egalat prin golul lui Denis Alibec (56′), din lovitură liberă.

Gazdele au trecut din nou în avantaj, după golul lui Andrea Compagno (59′ – penalty), însă oaspeții aveau să revină spectaculos în minutele de prelungire ale partidei. În minutul 90+4, Șut a trimis involuntar în proprie poartă, după ce a fost lovit de mingea respinsă de Omrani, iar două minute mai târziu, Andrei Borza a marcat golul victoriei cu un şut la colţul lung.

Pintilii, supărat după golul trei al Farului

După reușit de 2-3 a celor de la Farul, camerele de filmat l-au surprins pe antrenorul celor de la FCSB, Mihai Pintilii, căzut în scaun, părând foarte supărat.

În urma acestui rezultat, Farul a acumulat 48 de puncte și a urcat pe primul loc în clasament. FCSB a rămas pe patru, cu 41 de puncte.

Un comentariu la „Imaginile deznădejdii! Cum a fost surprins Mihai Pintilii după golul trei marcat de Farul Constanța”

1. Nu mă așteptam să egaleze ,dar să și câștige nu știu cum poți face asemenea greșeli în numai două minute nu e nici un cap limpede sale spună sa tina de balon mă dezamăgit rău cu așa lot trebuia să fie pe primul loc cu un avans de șase puncte păcat !