Final de meci. Oțelul Galați 0 – 0 FCSB, tot ce trebuie să știi despre meci

Update după meci. Pe scurt.

Până în minutul 88, meciul a fost stâns, ambele echipe având ocazii importante de a deschide scorul. Doar că brusc, în minutul 88, arbitrul Rareș Vidican a oprit meciul, după ce mai mulți jucători au reclamat că nu mai pot continua partida din cauza gazului lacrimogen care s-a răspândit pe întreg stadionul.

Substanța a fost atât de persistentă încât apoape întreaga tribună a fost evacuată, iar camerele de luat vederi au surprins imagini cu jucătorii și spectatorii care întâmpinau dificultăți în a respira.

Ciudat este că în tribună nu a fost niciun incident. Ambele tabere au creat o atmosferă frumoasă, susținându-și favoriții pe tot parcursul meciului într-un mod civilizat.

Live text

Final de meci! Oțelul 0 – 0 FCSB.

Minutul 90 + 6 – Cartonaș galben adăscăliței (oțelul).

Minutul 90:00 + 5 – intrăm în ultimul minut de prelungiri, dar probabil se va mai juca 2 minute în plus.

Minutul 90:00 + 3 – Galben pentru Florinel Comand (FCSB)

Minutul 90:00 – se reia meciul. 6 minute de prelungiri oficial.

Minutul 88:00 – meci întrerupt, cineva din tribună a dat cu spray paralizant …

Minutul 87:00 – 3 minute până la prelungiri.

Minutul 84:00 – meci ce seamănă din ce în ce mai mult cu unul de liga secund

Minutul 80:00 – ultima schimbare la oțelul, iese cissoti și intră Denis cireș

Minutul 79:00 – un out devenit centrare, provoacă o bâlbâială în careul FCSB-ului, dar intervine vlad și reține mingea în brațe

Minutul 76:00 – salvează ciobanu. Oțelul aproape de a înscrie, dar când să șuteze ciobanu prin alunecare scoatem mingea din careul mic în corner. Corner pentru oțelul

Minutul 70:00 out pentru Galați în jumătatea fcsb-istă. Mingea este ștearsă înainte să fie repusă în teren

Minutul 69:00 – scor 0 la 0… FCSB nu dă senzația că vrea victoria.

Minutul 65:00 – ocazi oțelul, sut Neagu pe jos, pe lângă poartă.

Minutul 63:00 – meci fragmentat, fără prea multe ocazii…

Minutul 60:00 – dublă schimbare la oțelul galati

Minutul 56:00 – haruț vede și el galben. Cartonaș galben pt FCSB.

Minutul 50:00 – Galben arătat unui jucător de la oțelul. Am 4-lea galben pentru oțelul

Minutul 46:00 – contră reușită de oțelul dar fără gol

Minutul 45:00 – sa reluat partida.

Pauză. A fost un meci cu puține ocazii bune de gol, un meci de contact, dar fără prea multă tehnic. Pe alocuri un meci plictisitor. Să sperăm că repriză a doua va arăta mai bine.

Minutul 45:00 + 2 – Galben pentru Fărcaș de la oțelul.

Minutul 42:20 – șut pentru oțelul, direct în brațele lui vlad

Minutul 39:30 – meci întrerupt. Vlad, accidentat. Vedem dacă va continua după o ciocnire cu un jucător de la Oțelul

Minutul 38:22 – ocazie mare pentru fcsb, dar mingea trece peste portar și peste poartă

Minutul 33:00 – Oțelul se apără bine. 5-4-1 tactica adoptată de oțelul, greu de spart defensiva oțelului.

Minutul 31:00 – ocazie pentru fcsb, portarul celor de la oțelul respinge mingea și oțelul pleacă pe contra atac … Dar fără reușită. Mingea revine in posesia FCSB care în ultimele minute a înclinat balanța

Minutul 29:00 – prima schimbare al meciului, la oțelul intră Andrei rus în locul lui Cîrjan.

Minutul 28:00 – Cartonaș galben pentru Panait, Galați. Ținere de tricou la Pantea

Minutul 23:30 – Se joacă dur, dar fără foarte mari ocazii.

Minutul 19:30 – David Miculescu șutează pe poartă, ocazie mare pentru fcsb

Minutul 18:00 – Oțelul a reușit să echilibreze meciul.

Minutul 15:24 – ocazie Oțelul. Șut pe lângă poartă, căpitanul oțelului trage din prima pe lângă poartă. Mingea iese in out

Minutul 13:58 Comand greșește, dar FCSB scapă, în careu se dictează fault în atac. Comand, cu toate că poartă banderola, până în prezent nu e in meci.

Minutul 12:30 – Fault, a doua oară sîrghi faultează. Scapă de galben

Minutul 9:25 – și Sîrghi de la oțelul primește cartonaș galben. Două cartonașe în doar un minut

Minutul 8:23 – Dulca primește galben. Primul cartonaș galben, după o lovitură cu cotul.

Minutul 7:09 – Vasile jarda trage mult peste poartă.

Minutul 5:32  Comand e faultat ușor. Coman pare nervos, probabil pentru că a prins lista de rezerve

Minutul 4:21 – un jucător de la oțelul acuză o mică accidentare, dar meciul continuă. FCSB are posesie

Minutul  01:40 – ocazie mare pentru FCSB. Mingea e respinsă în corner

Minutul 0:40 meci întrerupt. Galeria Oțelului aruncă role de hârtie pe teren. Probabil meciul va fi reluat imediat

Minutul 0:01 – S-a dat startul meciului. Lovitura de început de la mijlocul terenului aparține celor de la Oțelul Galați

Minutul 0 – așteptăm fluierul de start.

Update:

Jucătorii ambelor echipe se află pe teren.

Pintilii trimite rezervele in teren.

Toate biletele au fost vandute, stadionul plin.

Oțelul Galați și FCSB se vor înfrunta astăzi, de la ora 21:00, în runda secundă a grupei B din Cupa României Betano.

Partida va fi televizată pe Orange Sport 1, Prima Sport 1 și Digi Sport 1.

• FCSB a remizat în primul meci al grupei, 2-2 pe terenul celor de la UTA. În ultima rundă se deplasează la Botoșani.
  • Oțelul a fost învinsă de CS Mioveni în primul meci al grupei, scor 0-1. În etapa decisivă, gălățenii vor primi vizita Gloriei Buzău.

Oțelul Galați – FCSB, echipe de start:
Oțelul (4-3-3): Dur-Bozoancă – Farcaș, Sîrghi, Yabre, Panait – Cisotti, I. Neagu (cpt.), Jardan – Berisha, Cîrjan, Al. Nica
Rezerve: R. Pop – A. Rus, Azinovic, Kip, Adăscăliței, Ghiocel, Mitoi, Cireș, Bokhashvili
Antrenor: Dorinel Munteanu

Echipa de start FCSB: A. Vlad – Pantea, Haruț, Bouhenna, Boboc – Dulca, Nikolov, Radaslavescu – Miculescu, B. Rusu, Coman (cpt)
Rezerve: Ducan – V. Crețu, I. Stoica, Dumiter, Tudor, Musi, Ciobanu, S. Șerban
Antrenor: Mihai Pintilii

Stadion: Oțelul, Galați
Arbitru: Rareș Vidican / Asistenți: George Duță și Mihăiță Necula

Oțelul Galați – FCSB,

Dorinel Munteanu a transmis că vrea să ajungă departe în Cupă, dar situația din Liga 2 l-ar putea face să se răzgândească. Oțelul n-a mai câștigat de 3 meciuri și este pentru moment pe locul 7, în afara play-off-ului.

FCSB vine la Galați cu un moral excelent, datorat victoriei cu 3-1 din derby-ul cu Rapid. Mihai Pintilii, antrenorul interimar al echipei, a transmis că va folosi o echipă cu mai multe rezerve astăzi, obiectivul principal fiind intrarea în play-off-ul Ligii 1.