Louis Munteanu vrea la națională!

CFR Cluj – Unirea Slobozia s-a terminat 3-0.

Cele două echipe s-au confruntat duminică seară, începând cu ora 22:00, în etapa a cincea a Superligii României. Meciul a avut loc pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj.

Louis Munteanu visează la echipa națională! Declarația „eroului” din Gruia
Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 38 și a marcat din nou în minutul 63, închizând astfel tabela. Ambele goluri au fost spectaculoase. Păun a înscris și el pentru ardeleni în minutul 52.

După cele 90 de minute de joc, „eroul” din Gruia a oferit declarații presei, exprimându-și satisfacția față de analiza pre-meci realizată alături de antrenorul Dan Petrescu. Munteanu a declarat că este fericit pentru debutul său reușit în Superligă.

De asemenea, Munteanu și-a exprimat dorința puternică de a fi convocat de Mircea Lucescu la echipa națională, promițând că va da tot ce are mai bun pentru a-și îndeplini acest obiectiv.

„A fost un meci foarte greu. Zic eu că am făcut o analiză bună împreună cu Mister (n.r – Dan Petrescu), care a reușit să ne facă să fim concentrați. S-a văzut pe teren că ne-am dorit cele 3 puncte; aveam nevoie de ele. A fost un meci foarte important, aveam nevoie de o victorie.

Mă bucur că am marcat primele goluri pentru CFR, dar importanța era victoria. Cum am mai spus, vreau să fiu mai bun decât anul trecut. Am început bine și sper să continui în același fel.

Chiar foarte bine. Băieții m-au primit bine, și stafful, patronul, nu mai zic, toată lumea. Mă simt bine aici și s-a văzut în seara asta că am dat totul pentru echipă.

Vreau să fiu acolo din nou (n.r – naționala) și sper să ajung în curând cu evoluțiile mele”, a declarat Louis Munteanu, la flash-interviu.