Malcom Edjouma răspunde după posibilul transfer la Ferencvaros

Malcom Edjouma (26 de ani) a ținut să lămurească situația sa înainte de partida cu CFR Cluj, asta după ce s-a scris că este ca și transferat la Ferencvaros.

Mijlocașul va face parte din lotul pe care Leo Strizu îl va avea la dispoziție la meciul din Gruia și este așteptat să fie chiar titular.

Malcom Edjouma nu știe nimic de transferul la Ferencvaros

Francezul a ținut să-i liniștească pe fanii FCSB-ului și să-i asigure pe aceștia că, momentan, nu va pleca.

„Sunt aici acum, nu mă gândesc la transfer. Nu mi-a spus nimic agentul. Eu sunt aici, dacă ceva o să vină mă voi gândi, dar deocamdată mă concentrez la ce am de făcut la FCSB. Un gol marcat mâine fără o victorie nu înseamnă nimic, vreau să câștigăm. Totul s-a schimbat în rău în doar două, trei minute cu Farul.

Cred că uneori e așa, nu poți controla toate acțiunile dintr-un meci. E în trecut, acum trebuie să ne concentrăm la jocul cu CFR Cluj. Toate partidele sunt importante, trebuie să fim mereu pregătiți. Fiecare meci îl jucăm la victorie.

Poate e mai specială CFR pentru că ne luptăm cu ei la campionat mereu, dar repet, vrem să-i batem pe toți. Cred că am nevoie să fim atenția la fazele fixe și să profităm de fiecare ocazie pe care o avem.

Da, am discutat cu Mihai Stoica, ne-a încurajat. Am învățat că trebuie să stăm concentrați până în ultimul minut”, a spus Edjouma, la conferința de presă premergătoare meciului dintre CFR Cluj și FCSB.

Echipa probabilă a FCSB-ului la meciul cu CFR Cluj

La meciul cu CFR Cluj, FCSB nu va putea conta pe serviciile lui Florinel Coman și Joyskim Dawa, ambii fiind suspendați după înfrângerea cu Farul, scor 2-3.

Locul lui Dawa în primul 11 al ”roș-albaștrilor” va fi luat, cel mai probabil, de Iulian Cristea, fundaș refăcut după accidentarea de la începutul sezonului. În banda stângă a apărării va reveni și Risto Radunovic, absent la ultimul meci din Liga 1, din cauza unei suspendări.

Cum ar putea arăta echipa FCSB-ului la meciul cu CFR Cluj:

Târnovanu – Crețu, Cristea, Tamm, Radunovic – Olaru, Șut, Edjouma – Cordea, Compagno, Oct. Popescu