Malcom Edjouma știe care e marea problemă de la FCSB

FCSB și Universitatea Craiova au încheiat la egalitate, scor 1-1, pe Arena Națională, în derby-ul etapei cu numărul 26 din Liga 1, în direct pe Digi Sport 1.

Malcom Edjouma: “Trebuie să fim ca un killer în fața porții”

Malcom Edjouma a deschis scorul în minutul 2. În minutul 90+1, Elvir Koljic l-a forțat pe Iulian Cristea să trimită mingea în propria poartă.

Malcom Edjouma este al doilea cel mai bun marcator al echipei FCSB în acest sezon, cu șapte goluri și trei pase decisive în 21 de meciuri.

Mijlocașul francez consideră că principala problemă a echipei FCSB este nereușita de a fructifica ocaziile clare de gol.

„A fost un meci dificil, dar cred că meritam trei puncte. Așa e fotbalul, trebuie să rămânem concentrați și să ne gândim la următorul meci. Golul meu n-a fost suficient, din păcate.

M-am adaptat repede la noua poziție pe teren. Trebuie să continui în acest fel, să înscriu goluri și să contribui la construcția jocului. Cred că sunt pe drumul cel bun, pot să progresez.

Cred că trebuie să fim mai concentrați în ultimele minute de joc. Trebuie să fim ca un “killer” în fața porții, avem multe ocazii, dar nu înscriem. Dacă vom fi “killeri” în fața porții, va fi mai ușor pentru noi”, a spus Malcom Edjouma.