Mihai Stoica a reacționat după înfrângerea suferită în prelungiri de CFR Cluj cu Hermannstadt

CFR Cluj a fost învinsă de Hermannstadt, 0-1, în ultimul meci de Liga 1 disputat în 2022.

Meciul părea că se îndreaptă către un rezultat de egalitate, însă Florin Bejan a dat lovitura în minutul 90+5, la două minute de la eliminarea lui Denis Kolinger, și i-a adus lui Hermannstadt victoria care o face să încheie anul pe poziție de play-off.

Mesajul transmis de Mihai Stoica după înfrângerea CFR-ului cu Hermannstadt
Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, nu a rămas impasibil după eșecul CFR-ului și a reacționat pe rețelele sociale.

”De asta e frumos fotbalul”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Înfrângerea CFR-ului cu Hermannstadt vine la cinci zile de la momentul în care campioana s-a impus cu FCSB pe Arena Națională, 1-0, rezultat stabilit după un gol marcat din fază fixă, așa cum s-a întâmplat și în Gruia.

CFR Cluj, la un punct în spatele liderului Farul

CFR Cluj încheie anul 2022 cu 44 de puncte, unul mai puțin decât Farul Constanța, campioana de iarnă a Ligii 1.

Este a doua oară în ultimii cinci ani, când a câștigat de fiecare dată campionatul, când CFR Cluj nu încheie anul pe prima poziție. S-a mai întâmplat în stagiunea 2020 – 2021, când FCSB a ”iernat” pe primul loc, Universitatea Craiova a fost pe doi și CFR pe trei, dar ardelenii au reușit să recupereze diferența și au obținut titlul.