Mihai Stoica: „Octavian Popescu va străluci din nou”

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a comentat ultima evoluție a lui Octavian Popescu, în derby-ul cu CFR Cluj (2-2).

Revenit după problemele medicale care i-au creat dificultăți în sezonul precedent, Octavian Popescu a intrat în repriza a doua a meciului cu CFR Cluj, contribuind decisiv la golul egalizator marcat de Joyskim Dawa.

Mihai Stoica consideră că Popescu a fost cel mai bun jucător al reprizei secunde de la Cluj și este convins că tânărul fotbalist „va străluci din nou”. Oficialul FCSB a explicat, de asemenea, motivele pentru care Octavian a avut prestații sub așteptări în sezonul trecut.

„Octavian Popescu a fost jucătorul care a schimbat soarta meciului cu CFR. Dacă pierdeam la CFR, nu eram bine deloc. Noi am venit de la 0-2 la 2-2, am alergam să scoatem mingea din poartă. Octavian a fost cel mai bun jucător al celei de-a doua jumătăți din meciul cu CFR.

Pe Octavian Popescu îl văd cel de dinainte de accidentare. Repet, a jucat accidentat și a făcut sacrificii imense în sezonul trecut, când Pantea era accidentat și n-avea cine să joace. Acum, Octavian Popescu va străluci din nou. Sunt convins sută la sută!”, a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.

În acest sezon de Superliga, Octavian Popescu a jucat în patru partide, de fiecare dată câte o repriză. Extrema nu și-a trecut încă în cont vreun gol sau assist.