Mititelu lansează acuzații grave după înfrângerea cu Farul: „Nu vor să-l supere pe Hagi! Bodescu conduce tot, am probe și ajungem la DNA”

Adrian Mititelu, patronul lui FC U Craiova, a lansat acuzații grave după eșecul echipei sale de pe terenul campioanei Farul, scor 0-1.

Ronaldo Deaconu a înscris singurul gol al partidei în minutul 9. Desfășurată la Ovidiu, partida a fost dominată de Farul, dar FC U Craiova a contestat vehement un posibil penalty neacordat în minutul 76. Centralul Andrei Moroiță nu a sancționat un fault comis de Damien Dussaut asupra lui Gabriel Compagnucci.

După eșecul cu Farul, Adrian Mititelu lansează acuzații grave. Se simte nedreptățit de brigada de arbitri formată din Andrei Moroiță și Iulian Călin, susținând că deciziile acestora sunt influențate de Gabriel Bodescu, secretarul general adjunct al FRF. Mititelu reiteră opinia că Bodescu este responsabil pentru direcția actuală a fotbalului românesc.

În discursul său, Mititelu afirmă că conducătorii fotbalului românesc preferă să susțină pe Gică Hagi, considerat „un nume mare”, și sugerează că acest favoritism ar influența deciziile arbitrilor în defavoarea echipei sale.