”Nemeritat și cu greșeli de arbitraj”. Mihai Stoica, reacție dură după ce FCSB a fost egalată în prelungiri

FCSB și Universitatea Craiova au încheiat la egalitate, 1-1, în derby-ul etapei cu numărul 26 din Superligă.

Mihai Stoica a postat pe pagina sa de Facebook și a acuzat arbitrajul brigăzii conduse de la centru de Adrian Cojocaru. După meci, jucătorii de la FCSB i-au cerut explicații lui Cojocaru pentru faza care a dus la golul marcat de Universitatea Craiova, în prelungirile partidei.

Tamm a încercat să respingă o minge din fața lui Roguljoic. Balonul l-ar fi lovit pe jucătorul Craiovei, după care a ieșit în afara terenului, spre nemulțumirea fundașului estonian. În urma acelui corner, oltenii au reușit să egaleze.

Mihai Stoica: ”Pierdem puncte nemeritat și cu greșeli de arbitraj”

„În sezonul trecut am câștigat foarte multe meciuri în prelungiri, părea că e anul nostru. A venit o greșeală de arbitraj și totul s-a terminat înainte de a juca ultima etapă cu titlul pe masă.

Acum, pierdem puncte în prelungiri. Nemeritat și cu greșeli de arbitraj. Doar că suntem în continuare la mâna noastră. Iar cu o asemenea susținere din Peluza Nord (dublată de tribune aseară), suntem încrezători că – deși nu pare – anul acesta va fi al nostru.

Pentru că anul ăsta chiar jucăm fotbal”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

FCSB a ratat șansa de a se apropia la doar cinci puncte de liderul Farul Constanța, în urma acestui rezultat, care a câștigat pe teren propriu cu Petrolul, scor 2-0. Vicecampioana se află acum la șapte puncte în spatele echipei lui Gică Hagi, cu patru etape înainte de finalul sezonului regulat.

Pe locul doi se află CFR Cluj, cu 53 de puncte, în urma victoriei cu FC Argeș, scor 3-1. În etapa următoare, FCSB va juca în deplasare la Pitești, unde o va întâlni pe FC Argeș, iar Universitatea Craiova, care se află pe locul cinci, cu 45 de puncte, va juca, de asemenea, în deplasare, cu FC Argeș.