Nu faci ce spune patronul? În secunda doi ești out. Duckadam a spus cine sunt singurii doi oameni de la FCSB cu ”contract pe viață”

Helmut Duckadam, fostul portar legendar și președinte de imagine timp de 10 ani la FCSB, a declarat că experiența sa îl califică să ofere opinii pertinente despre clubul finanțat de Gigi Becali. El a subliniat că lucrul la liderul din SuperLiga nu este deloc ușor și că este crucial să nu încalci cuvântul patronului. Duckadam a adăugat că, în opinia sa, doi oameni sunt indispensabili la FCSB: Argăseală și Gheorghișor, aceștia fiind singurii care au contract pe viață.

”La FCSB sunt doar doi oameni care nu vor fi schimbați niciodată. Este vorba despre domnul Valeriu Argăseală (n.r. – președintele clubului) și despre domnul Iulian Gheorgișor (n.r. – contabilul clubului).

Restul, de la bucătar și până la cel mai important om din staff, pleacă în secunda doi dacă nu fac ce li se cere. Sunt doi oameni care nu se schimbă.

În rest, toată lumea execută ce vine de sus. Nu poți să zici. Dacă vrei să zici…, a zis-o și Edi Iordănescu și a plecat. dacă nu vrei să faci ce ți se cere, pleci și cu asta, basta”, a spus Duckadam, prezent în studioul emisiunii ”Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Duckadam a văzut erorile din apărare de la FCSB – Sepsi și a folosit doar două cuvinte

Fostul mare portar a urmărit prima repriză din FCSB – Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-1, și a tras concluziile la acel moment.

Duckadam s-a rezumat la a cataloga apărările din meciul disputat pe Arena Națională drept ”jenante” și ”vraiște”.

”Ambele echipe jenante în apărare. Vraiște în apărare la FCSB”, a afirmat Helmut Duckadam.

• FCSB a deschis scorul prin Florinel Coman, în minutul 11. Oaspeții au restabilit egalitatea din penalty, 14 minute mai târziu, prin Debeljuh. Înainte de pauză, Băluță i-a readus pe cei de la FCSB în avantaj.