Reacția lui Dorin Rotariu, după debutul la FCSB

Dorin Rotariu (28 de ani) a jucat 45 de minute în FCSB – FC Voluntari 0-0, debutul său la echipa bucureșteană.

După meci, fotbalistul a transmis că nu l-a deranjat că a fost înlocuit la pauză și a recunoscut că a fost surprins de prezența printre titulari, venită la mai puțin de două săptămâni de la semnarea contractului.

Trebuia să câștigăm, am avut ocazii mari, dar nu a vrut să intre. Câteodată sunt meciuri în care, indiferent ce faci, nu dai gol. A fost bine, am vrut să fac mai multe, să ajut echipa să câștige, dar nu am reușit.

Eu m-am pregătit, mi-am făcut antrenamentele 100% și, când voi avea șansa de a juca, voi fi pregătit. De asta am venit, să joc și să-mi fac datoria. Erau șanse mai puține să joc din prima, după o săptămână și jumătate de antrenamente. Am avut șansa și îmi pare rău că n-am câștigat.

Indiferent cât joc, eu o să-mi fac datoria cât pot. Nu știu dacă e examen, eu am experiență, am fost la multe cluburi, în multe campionate. Pentru mine, fiecare meci e examen.

Nu am vrut să aștept prea mult. Am stat o perioadă bună de timp. Nu am vrut să exagerez, să pierd prea multe. Am decis să vin la un club cu tradiție, care luptă la titlu”, a spus Dorin Rotariu.

Dorin Rotariu a fost întrebat și despre mesajele primite de la suporterii lui Dinamo, precedentul club pentru care a jucat în România, pe care le-a descris în trei cuvinte: ”Nu de bine”.