Reactia lui Marius Șumudică după victoria la scor a Rapidului: ,,Nu mă așteptam la o asemenea diferență”

Rapid a surclasat-o pe FCSB cu scorul de 4-0, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a 30-a a Superligii de fotbal, ultima a sezonului regulat.

Primul gol a venit în minutul 33, când Paul Iacob a marcat cu o lovitură de cap din lovitura liberă executată de Papeau.

2-0 a fost făcut de Albion Rrahmani în minutul 53. Ermal Krasniqi a majorat scorul la 3-0 în minutul 74, iar Albion Rrahmani a reușit dubla în minutul 83, ducând scorul la 4-0. Cu această reușită, Albion Rrahmani a ajuns la 13 goluri în acest sezon.

Marius Șumudică a declarat la finalul partidei că este mulțumit de desfășurarea meciului și de lupta echipei pentru titlu.

„S-a relansat campionatul. Îmi doresc din suflet să bată și Craiova lui Rotaru mâine, să fie un play-off pe cinste. Nu mă așteptam la o asemenea diferență. Rapid a jucat foarte bine, FCSB a fost inexistentă. E posibil orice (n.r. – să se recupereze cele cinci puncte)”, a declarat antrenorul.