Revenire importantă la FCSB, înaintea returului cu Maccabi Tel Aviv!

FCSB poate contabiliza o revenire importantă înaintea returului cu Maccabi Tel Aviv.

FCSB e la începutul unui sezon în care vizează calificarea în grupele Ligii Campionilor și cucerirea unui nou titlu în Superliga României. Bucureștenii speră să depășească Maccabi Tel Aviv, chiar dacă în tur, în Ghencea, scorul a fost egal, 1-1. Returul se va disputa în Ungaria.

Campioana României trebuie să își mobilizeze tot lotul pentru a fi valid, echipa medicală având un rol crucial după ce Adrian Șut a ieșit accidentat în partida de marți seară.

Adrian Șut are șanse mari să fie pe teren în returul Maccabi Tel Aviv – FCSB

Mijlocașul a acuzat probleme medicale în a doua repriză a meciului cu Maccabi Tel Aviv, în minutul 61. El s-a grăbit să ajungă la o minge respinsă de Joris van Overeem de la mijlocul terenului.

Șut s-a ciocnit cu un adversar deja căzut pe gazon și a suferit o accidentare la piciorul drept, în zona gleznei. Fotbalistul campioanei României a fost înlocuit cu Malcom Edjouma, în minutul 65.

Mihai Stoica, anunț în cazul accidentării lui Adrian Șut

La o zi după meci, Mihai Stoica a declarat că nu e deloc gravă accidentarea mijlocașului și că sunt șanse să fie apt pentru returul cu Maccabi Tel Aviv de la Budapesta.

”Sperăm să poată juca la retur. Nu are ceva grav care să-l ţină mult. Vorbim despre scara durerii, 4 din 10. E gleznă, într-o săptămână se poate face.

Şi noi am avut un handicap din punctul ăsta de vedere. S-a văzut cu Cluj şi Slobozia că nu au fost jucătorii noştri bine”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.

Cotat la 2,7 milioane de euro de site-urile de specialitate, mijlocașul central a strâns 137 de meciuri în tricoul FCSB-ului, reușind să marcheze 11 goluri și să ofere șase pase decisive.