Tavi Popescu a reacționat, după ce a adus victoria FCSB-ului

FCSB a învins-o pe Gloria Buzău, scor 3-2, în cadrul etapei a 12-a din SuperLiga României.

Golurile victoriei campioanei en-titre au fost marcate de Octavian Popescu (două goluri) și Daniel Bîrligea, în timp ce pentru formația antrenată de Eugen Neagoe au punctat Alexandru Jipa și Mike Cestor.

Octavian Popescu: „Încă nu sunt 100% în formă, joc doar câte o repriză, dar asta este”

La finalul meciului, Tavi Popescu și-a exprimat satisfacția față de rezultat și de reușitele sale.

Întrebat despre noua sa înfățișare, „decarul” de la FCSB a răspuns prompt.

”Mă bucur foarte mult că am reușit să marchez și că mi-am ajutat echipa. Am marcat un gol frumos. Nu am mai marcat de mult și trebuia să vină golul până la urmă.

Eu am trecut printr-o perioadă foarte grea cu accidentarea. Nici acum nu sunt 100%, joc câte o repriză, dar asta este. M-am simțit foarte bine, am bătut bine la antrenamente și l-am rugat pe Șut să bat eu. Mă simt bine, am nevoie să mi se ofere încredere și o să răsplătesc pe teren.

Am început mai greu, noi mereu începem mai greu pentru că avem și Europa, dar o să ne revenim.

(n.r. Cum ai luat decizia să schimbi look-ul?) Pur și simplu am vrut să fac o schimbare. Nu cred că dacă mi-am făcut părul așa nu mai știu să joc fotbal. Nu mă deranjează cu nimic discuțiile, nu le bag în seamă. Ce , dacă m-am făcut alb în cap nu mai știu să dau o pasă?”, a spus Octavian Popescu.