Constantin Budescu, mesaj de susținere pentru Mihai Pintilii: „O prostie!”. Ce l-a nemulțumit pe jucătorul Petrolului

FCSB s-a impus în fața celor de la Petrolul Ploiești, 4-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 28 a Ligii 1.

Bucureștenii au „tremurat” doar în startul partidei, când au fost egalați, însă au reușit să preia conducerea pe tabelă până la pauză și au obținut o victorie facilă.

Constantin Budescu, după FCSB – Petrolul 4-1

Constantin Budescu a fost titular pentru Petrolul și a reușit o fază frumoasă, însă fără să-și aducă aportul în mod decisiv la scorul final de pe tabelă.

Jucătorul ploieștenilor a vorbit despre meci, dar a ținut să-și arate susținerea și pentru Mihai Pintilii, antrenorul suspendat al FCSB-ului, care s-a aflat în tribune.

„Am avut câteva situații după care primim un gol prostesc, așa cum ne-am obișnuit. Probabil după am treilea gol s-a rupt totul. Nu am început rău repriza a doua, dar din păcate a fost acea centrare și au marcat. Important era să nu pierdem, acum nu avem ce face, trebuie să ne uităm la următorul meci.

Mi-am adus aminte pentru că au fost trăiri plăcute. Pot spune că știu 90 la sută din ce e aici la FCSB. S-au mai schimbat din jucători, dar mulți din staff sunt pe aici”, a spus Constantin Budescu.

„Îmi pare rău că nu m-am văzut cu Pinti, am înțeles că e suspendat, ce a făcut, a jucat și a luat roșu? O prostie, dar la noi suntem obișnuiți cu chestii din astea. Ce să înveți, Pinti a jucat fotbal, a fost și la națională atâtea meciuri.

Dacă are nevoie să învețe o să meargă să învețe. Care este problema altora că nu are licență? Nu-l angajează cei de acolo, ci cei de la FCSB”, a concluzionat Constantin Budescu.