Denis Drăguș ”Puteam chiar să câștigăm”.

România – Slovenia 1-2. Denis Drăguș (23 de ani) a marcat primul său gol pentru naționala României, în amicalul desfășurat pe Cluj Arena.

Live text! România 1 – 2 Slovenia, Două reprize total opuse

Atacantul de la Standard Liege a șutat puternic din interiorul careului, lăsându-l fără replică pe Jan Oblak, portarul lui Atletico Madrid. Drăguș a vorbit despre reușita sa și se gândește acum la următoarea partidă amicală, împotriva reprezentativei Moldovei.

Pentru Drăguș, acesta a fost al patrulea meci la echipa națională a României.

Denis Drăguș: ”Puteam chiar să câștigăm”
„Cred că prima repriză nu am avut destul de mult curaj, cred că asta ne-a lipsit. În a doua repriză s-a văzut că am avut încredere în noi, am avut ocazii, i-am dominat clar. Puteam chiar să câștigăm. Cred că trebuie să ne uităm la repriza a doua și așa să intrăm de la început.

Mă bucur, orice reușită la națională înseamnă mult, mă bucur că am reușit să dau primul gol. Sper ca pe viitor, cu reușitele mele, să luăm puncte și să ne calificăm la turnee finale. Eu când intru în teren vreau să dau totul și cred că în seara asta am dat totul. Sper să o țin tot așa. Când vin la echipa națională, sper ca tot grupul să fie apt.

Trebuie să luăm fiecare meci ca pe un mod de a crea o familie, un grup unit. Cred că ați văzut că sunt foarte mulți jucători tineri. Eu sper să jucăm din ce în ce mai bine, să fim pregătiți când începe campania”, a spus Denis Drăguș, la microfonul PRO TV.

Au fost aproximativ 7000 de oameni, Romania a inceput meciul prost și a făcut una dintre cele mai slabe reprize pe care le-am văzut în ultimii ani. Totuși, după pauză România si-a revenit, a dominat și chiar a reușit să și marcheze, egalând și la posesie. Din păcate, nu a adus victoria naționalei. Totuși, rămânem cu o repriză frumoasă în care echipa a arătat că se poate!