Andrea Compagno (27 ani) a reușit o ”dublă” în Hermannstadt – FCSB 2-2, restanța etapei a cincea din SuperLigă.

Andrea Compagno, un car de nervi după ce i s-a anulat golul în Hermannstadt – FCSB 2-2

Totuși, atacantul italian nu s-a bucurat prea mult. Acesta a fost deranjat de faptul că în prima repriză i-a fost anulat un gol. Compagno susține că reușita sa a fost valabilă.

”Păcat că nu am câștigat. După acest cartonaș roșu, plecăm cu acest punct și mergem înainte. Așa mi-a zis, că a fost anulat golul pentru henț. Dar nu e așa. E cel mai urât lucru pentru un atacant, să te bucuri și să îți ”șteargă” golul.

M-am bucurat la goluri, e important pentru mine. Mergem înainte. A fost un meci cu foarte multe ocazii. Egalul e corect la final. Se întâmplă să nu marchezi uneori. E important să muncești și să ai mereu încredere.

Acum jucăm din 3 în 3 zile. E o perioadă grea. Dacă ne uităm la anul trecut, CFR e foarte bună. Următorul meci e foarte important și trebuie să fii pregătit!”, a declarat Andrea Compagno la finalul meciului.

Andrea Compagno, ”dublă” în Hermannstadt – FCSB 2-2

Duelul dintre Hermannstadt și FCSB, restanța etapei a cincea din SuperLigă, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2

Balaure a deschis scorul, în minutul 13, după ce în urmă cu doar câteva minute FCSB a avut un gol anulat. Andrea Compagno a restabilit egalitatea, din penalty, în minutul 31.

Tot Compagno a fost cel care a marcat în startul reprizei secunde. A reușit ”dubla” în minutul 48.

Avantajul roș-albaștrilor nu a durat mult. Dawa a comis penalty și a fost eliminat direct. Daniel Paraschiv a egalat, în minutul 63, și a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe primul loc în SuperLigă, cu 22 de puncte, iar Hermannstadt a urcat pe locul 5, cu 13 puncte.

2 comentarii la „”Mi-a zis că e henț, dar nu e așa!”. Andrea Compagno s-a enervat, după golul anulat din Hermannstadt – FCSB 2-2”