Gigi Becali, răspuns pentru Dan Petrescu, după CFR Cluj

Răspunsul pentru Dan Petrescu, cel care a spus că FCSB a marcat „un gol din nimic” la partida cu CFR Cluj, nu a întârziat să apară.

Gigi Becali nu e de acord cu antrenorul formației ardelene și spune că reușita a fost una meritată pentru echipa sa, dat fiind jocul bun prestat din primul minut.

Gigi Becali, răspuns pentru Dan Petrescu, după CFR Cluj – FCSB 0-1

În același timp, omul de afaceri a ținut să explice motivul pentru care nu a efectuat nicio schimbarea la pauza partidei din Gruia, câștigată cu 1-0, după golul lui Edjouma.

„Golul nu a venit din nimic, a venit din jocul nostru din primul minut. Dumnezeu face dreptate, nu mereu, dar o mai face. Nu ai văzut că nu s-a schimbat nimic. Nu aveai ce să schimbi. Dacă juca perfect echipa…când se joacă, nu se mai schimbă.

Bine, mă, cu Farul a fost jocul nostru. S-a întâmplat aia acolo…în primul rând a fost gol valabil, al treilea. Se întâmplă o dată la 20 de ani să dai două goluri în prelungiri”, a spus Gigi Becali.